Yeryüzündeki Cennet Akyaka – Gökova

0

Muğla’nın  Ula ilçesine bağlı bu belde hayatınızda gidebileceğiniz en huzurlu yer.  Akyaka – Gökova size tarihinden, geçmiş yaşamlardan bahsetmeyeceğim ki diğer bölgeler kadar aman aman bir tarihe sahip bir bölge değil. Fakat şehrin kalabalığından, gürültüsünden, koşturmacasından yorulduysanız şayet, biraz kafanızı dinleyip huzurlu bir zaman geçirmek istiyorsanız gidilebilecek en güzel yer Akyaka.
Henüz bozulmamış bir bölge, öyle lüks oteller yok. Köyün içinde yine bir çoğunun yerlilerin işlettiği butik evler  var. Yastığa başınızı koyduğunuzda sabun kokan yastıklar, tahta merdivenler, köy kahvaltısı ve yeşillikler arasında uyandığınız bir sabah. Temiz havasını ciğerlerinizde hissettiğiniz deliksiz uykunuzun tadını, kısa uyuyup saatlerce uyumuş ve dinlenmiş olarak kalktığınızda anlayacaksınız. Yeşilin ve mavinin tüm tonlarını görüp hayran kalmamak elde değil. Buz gibi ve tertemiz denizi hem sizi kendinize getirecek hem de vücudunuzu.

Klakson sesi yok, inşaat sesi yok, size bir şeyler satmaya çalışan birileri yok. Kuş sesi, cırcır böcekleri ve Ege’nin o cana yakın insanları var. Yemekleri de aynı samimiyette geliyor tamamen onlara özgü, zeytinyağlı yemekleri birde burada denemelisiniz. Yada denize ayaklarınızı sokarak rakı balık yapabiliyorsunuz mesela.

Eğer saatlerce yemek sırası beklemek, Aquapark, oyunlar  gibi aktiviteler yapmak, metrelerce otel yolu yürüyüp kocaman otellerde kaybolmak gibi bir düşünceniz yok ise; biraz huzurlu zaman geçirmek, temiz havada bozulmamış doğa ve denizle günlerinizi geçirmek istiyorsanız ve amacınız gerçekten dinlenmekse gidilebilecek en güzel yer Akyaka – Gökova.

Leave A Reply