Yazarlarımız

Sitemizin kurucusu Onur Çamlıyer‘in kişisel web sitesi ziyaret edebilirsiniz. Sitemizi takip eden siz değerli takipçilerimize tatil ve seyahat deneyimlerini paylaşan yazarlarımız. Yazarlarımız özellikle sizlere daha önce gezip gördükleri yerleri ziyaret etmeden önce yapacağınız planlarda yardımcı olmak için kendi deneyimlerini paylaşıyorlar.

Ekin Erşahin

26 Ekim 1987 tarihinde hiç hatırlamadığım Erzincan da doğdum ama nüfus cüzdanımda hiç yaşamadığım Amasya yazmakta ,kendimi tanımaya başladığım şehir Edirne ,Uzunköprü ,biz hariç ailemizin geri kalanı Ankara da yaşamakta fakat nerelisin diye sorduklarında 20 yıldır yaşadığım Antalya diyorum. Süleyman Demirel Üniversitesi İktisat bölümünden 2011 yılında mezun oldum.

Yaklaşık bir yıldır online bir seyahat acentesinde çalışmaktayım. Bir Antalyalı denizin olmadığı bir şehirde yaşayamaz ama denizin olmadığı tatil yerlerinde harika vakit geçirebilir. Hiçbir zaman turist veya tatilci gibi hissedemedim kendimi.Eğer ki tatil anlayışınız deniz-güneş- kum un yanında merakınızı da doyursun istiyorsanız bu sayfada , benim yazılarımda çok kişinin gitmiş olabileceği ama çok az kişinin keşfettiği yerlerden, tatlardan, heyecanlardan ve hikayelerden bahsedeceğim. Tatile çıkmadan önce ilk durağınız burası olsun.

Demet Kılıç

1978 İzmir doğumluyum. Doğduktan 4 ay sonra seyahat etmeye başladım ve bu hep böyle devam etti. Çok şehir değiştirmek hem güzel hem de zor. Hiç bir okulumu tek bir yerde bitirmedim mesela. Belki bu yüzden kendimi bir yere ait hissetmiyorum. Yaşımdan çok yer gördüm ve kültür tanıdım. Bu bende alışkanlık oldu ve bu yüzden gezmeye devam ediyorum. Asker çocuğu olmak böyle bir şey galiba.

Yazmayı çok seviyorum ama yazar değilim. Ben bir yolcuyum ve işim yolculuk desem, biraz da yazı işleri eklesem üstüne. İşte yeni işim ve ben bu işi sevdim.

Demet Güler

15 Kasım’da Çorum’da doğdum. Ben tatil için pek gezmedim şehirleri yaşamayı seçtim, 18 yaşımdan sonra bir şehirde en fazla 3 yıl yaşadım, o bölgelerin insanlarını, duygularını yaşamak bana bambaşka şeyler kattı. Kültür demiyorum hepimiz aynı kültürden geliyoruz ama yaşanan duygular çok başkaydı. Ben ne yolcuyum, ne yazarım ne de bir kaşif.

Ben yalnızca hissettiğimi yazdım; gördüğüm, duyduğum ve bizzat yaşadığım şehirlerde. Yazmak da bana göre insanları anlatmaktı, ne gördüğümden çok ne dinlerken gülüp ağladıklarımı yazdım. Tüm bu yaşadıklarımı sonunda bir kitapta topladım. İlk yayınlamış kitabımın adı “Adını Sen Bul Yalnızlığın” ve ikinci yayınlanmış kitabının adı “24 Saat”