Cinnetten Cennete Çok Yakınsınız. Trilye

0

Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız huzura çok daha fazla ihtiyaç duyuyorsunuz. Trafik, gürültü, kalabalık, koşturmaca, iş stresi derken birkaç saatlik sakinlik ve temiz hava sizi o kadar mutlu ediyor ki, gerçek hayattan soyutlanmış gibi hissediyorsunuz.
Sizde şehrin kalabalığından, gürültüsünden yorulduysanız size en yakın huzur adresi kuşkusuz; Mudanya. Deniz otobüsü ile yalnızca iki saat uzaklıktaki bu ilçe temiz havası ve sakinliği ile size huzur verecek. İstanbul’da bir yerden bir yere gitmek için harcadığınız zaman dilimi bile buraya gitmekten daha fazla. Üstelik denize sıfır mekanlarda harcadığınız paralar İstanbul’daki mekanların neredeyse yarısı.

Deniz otobüsünden indikten sonra hemen iskelenin yanındaki eski tren garından sonra otel haline dönüştürülmüş Montania Special Class Hotel hem tarihi dokusu hem konumu hem de sıcak karşılamaları ile bölgedeki konaklayabileceğiniz en iyi otellerden birisi. Sabah deniz kokusu ile uyanıp, denize sıfır bir alanda kahvaltı yapabilirsiniz.

Mudanya’da Girit evleri bölgeye o kadar güzel renkler katmış ki bölgenin sıcaklığını ve samimiyetini o sokağa girdiğiniz anda hissediyorsunuz.  Sokaklarda yürürken korkmuyorsunuz mesela. Yanınızdan geçen insanlarla göz göze geldiğinizde size gülümsüyorlar. Kıyıdaki balık lokantaları hem sunumu hem hizmetiyle sizi bir hayli memnun ediyor. Rakı balığı birde Mudanya sahilinde denemelisiniz.

Mudanya’ya kadar gidip de Trilye’yi görmeden dönmemelisiniz. Batıda olup da bozulmayan nadir tarihi bir bölge Trilye. Gittiğinizde taş evleri, tarihi yapılari anında hissediyorsunuz. Oteller bile tarihi dokuya o kadar yakın ki sizi burada yabancı gibi hissettirmiyor.

Sevimli mi sevimli evleri, samimi mi samimi insanları, dar ama rengârenk  sokakları kuşkusuz Türkiye’nin en sevimli beldelerinden birisi. Dar sokaklardan çıkıp tepede denizin o uçsuz sonsuzluğu ve huzurunda, eteklerinde sevimli ve renkli evlerin görüntüsü, temiz havasıyla Trilye’de bir Pazar kahvaltısı yapmanızı öneririm. Yorgunluğunuzu ve tüm stresinizi bu köyde bırakıp geri dönecek ve en kısa sürede yeniden kaçmak isteyeceğinize eminim.

Yakın, sakin, huzurlu, temiz ve uygun tüm olanları ile Mudanya gidebileceğiniz en güzel yer. Eğer çok zamanınız yok ve çok boğulduysanız Trilye size en yakın kaçamak adresi.

Leave A Reply