Biraz Kitap Biraz Huzur İşte Tatil Budur

0

Hani bir gün olur yorulduğunuzun bile farkına varmadan koşturur durursunuz  oradan oraya. Su bile içmeye vakit bulamamışsınızdır, açlığınızın bile farkına varmamışsınızdır. Günün sonunda gelirsiniz evinize koltuğunuza oturursunuz işte o zaman yorulduğunuzu anlarsınız. Ayaklarınızın ağrısını hissedersiniz. Bütün gün neler yaptığınızı eksik ne kaldığını düşünürsünüz. Bir günün yorgunluğunu evinizin koltuğunda yada balkonunuzda kahve yudumlayarak atlatabilirsiniz belki ama günlerin, ayların yorgunluğunu mümkün değil. Kafanızı tüm düşüncelerden uzaklaştırmanız duru düşüncelere sahip olmanız mümkün değil..
Pause tuşuna basalım..

Benimde dur durak bilmeden kafamın allak bullak olduğu günlerden sonra pause tuşu buldum . Hem de çok uzaklara gitmeden Antalya dan 1,5 saat uzaklıkta Karacaören Barajının kenarında .

Sessiz sakin yaşlı bir orman ve masmavi bir göl .

Öncelikle burada yapabileceğiniz aktivitelerden bahsetmeliyim. Sportif balıkçılık, kano gezisi, doğa yürüyüşü, tekne gezintisi, bisiklet turu . Ben doğa yürüyüşüne katıldım , kanalda kano ile değil ama tekne ile gezinti yaptım ve balık tuttum. Aktivitelerin ortak noktası sessiz olması:) Konuşmaya ihtiyaç duymuyorsunuz aksine sessiz kalmak istiyor düşünceleri sıfırlıyorsunuz. Yürüyüş yaparken sadece etrafınızı inceliyor , kanalda tekne ile gezerken bütün bu doğa harkasının su üzerindeki yansımasını izliyorsunuz,balık tutarken ise sadece suya bakıyorsunuz. Müthiş bir huzur. Uzun zamandan sonra ilk defa bu kadar derin nefes aldığınızı , gölün serinliği ile içinizin ferahladığını sadece doğanın sesi ile ruhunuzun huzur dolduğunu hissedeceksiniz.

Ama beni en çok keyiflendiren Saklı Göl Evlerinin verandasında oturup bir yandan kahvemi yudumlayıp bir yandan kitabımı okumak oldu. Ayrılmak istemedim hatta hayatımın geri kalanını bu küçük evde geçirebilirdim..

Evlerin içine girdiğiniz zaman beklentilerinizin çok çok üstünde olacağından emin olabilirsiniz. Zevkli ve ferah döşenmiş bungalov ve çadır evler bulunmakta. Ben çevreme buradan bahsederken çadır ve bungalov dediğim zaman insanların aklında canlanan tabii ki bu olmuyor. Ama en lüks otel odalarında bulacağınız rahatlığı burada da bulabiliyorsunuz. Bu tip evlerden toplamda 9 tane var.Her ev iki çocuklu bir ailenin konaklayabileceği şekilde.Klima ve sıcak su mevcut tüm evlerde. Kışın ortasında dahi gitseniz evlerde üşüyeceğinizi sanmıyorum.

Biz konaklamamızı oda kahvaltı gerçekleştirmiştik. Akşam soframız hem sunum hem lezzet olarak mükemmeldi. Dışarıda yeseniz belki 2 katı fazla para öderdiniz. Personelin ilgisi de keza aynı şekilde .. Hele bir sabah kahvaltısı yaptık.. Akşam karanlığında manzarayı farkedememişiz. Kahvaltı yaparken kafamı sola çevirdiğimde gördüğüm manzarayı tasvir etmeden paylaşıyorum..

Yazın  sıcağı yada kışın ortası değil ama buranın tadını çıkarabileceğiniz en güzel aylar yaklaşıyor baharda mutlaka Saklı Göl Evlerini ziyaret etmelisiniz. Hatırlayacağınız çok şey olacak…

Leave A Reply